Slávnostné odovzdanie ocenenia „Majster ľudovej umeleckej výroby“ za rok 2014 07.09.2014

24. ročník festivalu Dni majstrov ÚĽUV 2014 sa koná 6. a 7.septembra 2014 v bratislavskom Starom Meste. Tento jedinečný open-air festival prináša do hlavného mesta ľudovú kultúru a remeslá zo…

Dni majstrov ÚĽUV 2014

24. ročník festivalu Dni majstrov ÚĽUV 2014 sa koná 6. a 7.septembra 2014 v bratislavskom Starom Meste. Tento jedinečný open-air festival prináša do hlavného mesta ľudovú kultúru a remeslá zo všetkých regiónov Slovenska. Poukazuje na kultúrnu pestrosť krajiny, zvykoslovie, kvalitu ľudových umeleckých výrobkov, krásu ľudových krojov, hudbu, spev a tanec. V siedmich zónach Starého Mesta bude viac ako 100 remeselníkov predvádzať svoje remeslo, pripravené sú tvorivé dielne pre deti aj dospelých, škola tanca, vystúpenia umeleckých kolektívov a sólistov, detská zóna s dreveným kolotočom na ručný pohon, módna prehliadka, slovenský autorský remeselný dizajn, ale aj kvalitná slovenská gastronómia.
Vrcholom festivalu bude slávnostné odovzdanie ocenenia „Majster ľudovej umeleckej výroby“ za rok 2014. Ústredie ľudovej umeleckej výroby udeľuje ocenenie od roku 1959 a doposiaľ udelilo 393 čestných titulov. Od tohto ročníka titul Majster ľudovej umeleckej výroby udeľujú spoločne Ústredie ľudovej umeleckej výroby a Ministerstvo kultúry SR.
Každý rok sa upriami pozornosť na vybrané remeslo, tento rok je to tkáčstvo. Primaciálne námestie bude zaplnené krosnami a tkáči a tkáčky z celého Slovenska ukážu, ako sa kedysi vyrábali koberce, obrusy či tkalo plátno na oblečenie.

fotogaléria:


filter

inzercia